AHA kosmetinės rūgštys ir apie jas sklandantys mitai
Dar visai neseniai rūgštys buvo naudotos tik specifinėms odos problemoms spręsti, buvo nerekomenduojama jų naudoti sausai, plonai bei jautriai odai. Tačiau dabar rūgštiniais odos šveitikliais sėkmingai galima naudotis ir savo pačių vonios kambariuose, tiesiog viskas priklauso nuo rūgšties koncentracijos ir jos veikimo principo.
Kosmetinių rūgščių pirminė funkcija yra odos šveitimas - giluminis porų valymas ir negyvųjų ląstelių šalinimas. Taip pat rūgštys papildomai atlieka ir daugiau naudingų funkcijų - mažina pigmentaciją, lygina odos spalvą ir randus, gydo odos ligas, skatina kolageno ir elastino sintezę, storina odą. Rūgščių yra keletas rūšių, bet šį kartą daugiau apie AHA rūgštis.
AHA rūgštys yra vienos tinkamiausių naudoti tiek namuose tiek kosmetologijos kabinete. Šios rūgštys gali būti išgaunamos iš augalų, tačiau kosmetikos produktams yra chemiškai sintetinamos dėl savaime suprantamų priežasčių.
- Glikolio rūgštis (glycolic acid)
- Pieno rūgštis (lactic acid)
Mitai - nuteisti ar išteisinti?
Po veido valymo bėrimų visada padaugėja.
Taip tikrai gali nutikti, tačiau tai yra visiškai normalu ir tai nutinka ne visada. Kadangi, tarkime, glikolio rūgštis veikia gilesniuose odos sluoksniuose, ir jeigu yra uždegimas, rūgštis paskatinusi odos valymąsi gali suaktyvinti odos bėrimą, tačiau tikrai neilgam, o tik tol kol viskas išsivalys. Juk to ir siekiam!
Valymų su AHA rūgštimis negalima atlikti vasarą.
Sakoma, kad saulėtu metu atlikus cheminį odos valymą padidės pigmentacija. O žinojote, kad cheminio pilingo procedūros gimtinė yra Pietų Amerika, kur saulė yra aktyvesnė, o oro temperatūra žymiai didesnė nei Lietuvoje? Taigi, veido valymus su AHA rūgštimis tikrai galima atlikti vasaros periodu, tiesiog po procedūros reikėtų naudoti 30-50spf apsaugą nuo saulės.
Veido valymas gali nudeginti veido odą.
Šis mitas turbūt yra man dažniausiai girdimas, nes žmonės įsivaizduoja, kad ant veido pilama rūgštis kuri lydo odą kaip ispaniškose muilo operose. Taigi, turiu jus nuraminti, kadangi taip tikrai nėra. Cheminio veido valymo metu atliekamas švelnus arba vidutinio aktyvumo pilingas, todėl nereikia bijoti, kad po veido valymo oda bus nudeginta, atsiras šlapiavimas, susidarys šašai ar pūslės. Taipogi rūgštis ant odos yra paliekama labai trumpą laiką, o tada yra neutralizuojama iki normalaus odos pH.
Keletas pavyzdinių rezultatų pasiektų AHA rūgštimis:
Taigi, šiam kartui tiek. Linkiu nebijoti, o jei baisu, visada klausti ir domėtis.
-G.