Straipsnių ciklas: Odos priežiūra pagal odos tipus - riebi oda
Dažniausiai riebios odos turėtojai sakys, kad riebi oda reikalauja labai daug priežiūros, kad dienai įpusėjus ant veido tiek riebalo, kad norisi su servetėle veidą tiesiog nusausinti. Na, tačiau šiuo atveju, yra ir geroji viso to pusė. Kaip ,,sausaodžiai" turi kone permatomą, jautrią dėmėtą odą, ,,riebiaodžiai" džiaugiasi stora, turinčia storą apsauginį sluoksnį, ganėtinai lygią odą. Na, šį kartą minusų neišvengsime - prie viso to prisideda per didelis sebumo kiekis, besikemšančios poros ir dažni bėrimai.
Šiek tiek apie sebumą (odos riebalai). Sebumo ant odos turi būti, tačiau su saiku. Kai sebumo trūksta, oda sausėja, ji nebūna apsaugota nuo išorinių aplinkos veiksnių, iš jos greičiau išgaruoja drėgmė. Kai sebumo per daug - kemšasi poros, oda blizga, kelia diskomfortą ir netgi kartais beria. Tai reiškia, kad sebumo turi būti, tačiau ne per daug ir ne per mažai, kad oda būtų apsaugota ir sveikai atrodytų. Sebumo gamyba dažniausiai priklauso nuo genų arba nuo vyriško hormono, androgeno, veiklos. Jei androgeno, moters organizme, per daug - oda sebumo išskirs daugiau.
Kaip veikia visas procesas? Paprastai. Kuo daugiau odą sausinsite, tuo ji labiau riebės. Riebios odos išsausinti negalima, kadangi sutrinka riebalų liaukų veikla. Taigi, priemones riebiai odai reikėtų rinktis itin atsakingai - jokių sausinančių ar erzinančių! Žinoma, tokias priemones panaudojus keletą dienų atrodys, kad viską pastatėte į savas vėžes - oda neblizga, tapo sausesnė ir nebeišskiria tiek daug riebalų, bet čia ir bus kabliukas už kurio jūs užkibsite. :) Laikui bėgant riebalų liaukos pradės gaminti tiek sebumo, kad servetėlės nebepadės, nes oda bus per daug išsausinta, o vargšės riebalų liaukos stengsis iš paskutiniųjų odą apsaugoti ir padaryti savo darbą, tačiau persistengs. Taigi, kad taip nebūtų toliau patarsiu ko reikėtų VENGTI:
- Priemonių, kurios turi sausinančių ir erzinančių medžiagų - alkoholio, citrusinių vaisių, mėtų, eterinių aliejų, eukalipto, kvapiklių ir kitų alergenų.
- Prausiklių, kurių sudėtyje rasite erzinančias medžiagas: sodium lauryl sulfate, TEA-lauryl sulfate, sodium cocoate, cocamide DEA/MEA, sodium palmate, C14-16 olefin sulfonate, taip pat neprauskite veido muilu, kad ir ką gamintojas apie jį sako.
- Stenkitės nenaudoti dezinfekuojančių priemonių, kurios turi antiseptinių savybių, tarp kurių yra savybė ir erzinti odą. Be visų gamintojų paminėtų pliusų, kažkodėl minusai nėra paminėti. Keista. Keletas iš jų: alkoholis, kamparas, cinamonas, visi vaistinėse parduodami antiseptikai, kadagiai, levandos, citrinos, mėtos, mentolis, šalavijai, čiobreliai ir t.t.
- Jokiais būdais, kad ir kas nutiktų, na nenaudokite tų šveitiklių su grūdeliais... Tiek sausai, tiek riebiai odai jie netinka. Jokių porų jie neišvalo, tačiau uždegimą per visą veidą išnešios su malonumu.
- Patys nespaudykite spuogų ir inkštirų! Puikiai suprantu, kad nagus niežti, o tas spuogas atrodo bjauriai, bet geriau investuokite į gerą kremą nuo spuogų, kurį naudosite lokaliai ant iškilusio spuogelio, nei vėliau kentėkite uždegimą ir ilgalaikes pasekmes.
- Venkite temperatūrų kaitos. Tai tik išsausins ir suerzins odą.
- Nenaudokite namų gamybos kaukių! Mūsų oda neturi fermentų ir galimybių suvirškinti ir perimti visų duodamų vitaminų, mineralų ir visko kito va tiesiog šitaip duodamų tiesiogiai. Ir dar labai daug veiksnių, kodėl to negalima daryti. Juos aptarsiu ateityje.
- Jokių natūralių aliejų! Jūs ir taip riebaliuko pasigaminate per daug, tad jums to tiesiog nereikia.
- Sėklų, riebios žuvies, avokadų, riešutų ir t.t. panašu, kad teks visai atsisakyti arba bent jau labai riboti.
Ir kaip riebią odą suvaldyti:
+ Apsauginiai kremai nuo saulės. Visur ir visada ir kiekvienam.
+ Riebalų perteklių dienos eigoje sugerkite servetėlėmis arba papudruokite sausa pudra.
+ Odos prausimas prausikliais. Ryte ir vakare kasdien. Naudokite nestiprius, nuplaunamus. Pienelis, deja, ne jums.
+ Odos valymai pas specialistus. Apsilankykite reguliariai, pasitarę su savo kosmetologu. Jis nuspręs, kokiais intervalais jums tai reikalinga. Valymus geriausia daryti su rūgštimis - glikolio arba salicilo. Šios rūgštys įsiskverbia giliau ir valo užsikimšusias poras.
+ Keletą kartų per savaitę naudokite kaukes su moliu. Molis pasižymi sugeriamosiomis savybėmis, tad padės suvaldyti sebumo perteklių.
+ Naudokite priemones sudėtyje turinčias ramunėlių, įvairių arbatų, varnalėšų, arbatmedžių, saldymedžių, meškauogių, aviečių, sojų, medaus ekstraktų, vitamino C ir B3, propolio bei salicilo rūgšties. Jos turi uždegimą mažinantį ir antiseptinį poveikį.
+ Geriausia naudoti sausą mineralinę pudrą. Jei jos sudėtyje bus cinko oksido - ji turės ir raminamąjį poveikį.
+ Mityba. Gerkite daug vandens, valgykite daržoves turinčias daug antioksidantų, venkite sėklų, riešutų, riebios žuvies ir kito riebaus maisto, cukraus bei alkoholio.
+ Vitaminai B5 ir C, cinkas bei antioksidantai įvairiomis formomis.
Kitą savaitę straipsnis apie mišrios odos priežiūrą. Nepraleiskite!
G.