Pereiti prie pagrindinio turinio
Odos paslaptys
  • Tinklaraštis
  • Apie

Naminė ,,kosmetika" iš maisto produktų - naudoti ar atsisakyti?

2018 m. rugpjūčio 15 d. 19:09, Komentarų nėra
Po ilgokos pertraukos grįžtu su dar vienu straipsniu, kuris tiesiog prašėsi būti paskelbtas. Per porą mėnesių dešimtis kartų girdėjau kaip moterys veidui naudoja produktus iš savo virtuvinės spintelės ir tvirtina, kad kas tinka į skrandį, tas tinka ir veidui. Specialiai prieš rašydama šį straipsnį perskaičiau ne vieną patarimą kaip namuose pasigaminti kremą, kaukę ir pan. iš namuose esančių natūralių produktų, ir aš buvau tiesiog pakraupusi kokiomis nesąmonėmis jūs tikite, o dar blogiau, kad jas naudojate savo odai. Viso šito esmė, greičiausiai, yra išvengti kosmetikoje naudojamų blogybių, su mintimi, kad kas natūralu, tas ir sveika, visai nepagalvojant, kad su namų gamybos ,,kosmetika" dar labiau kenkiate sau, nei su paprastais kremais ar kaukėmis. Kol jums galvoje kirba prieštaringos mintys, išdėstysiu ką noriu tuo pasakyti. Maisto produktai skirti valgyti, nėra įrodytas tinkamumas naudoti juos ant odos. Nėra atlikta tyrimų, kad citrina, apelsinas, actas ar dar koks nors burokas tinkami naudoti ant odos ir jai daro teigiamą poveikį. Organizmo virškinimo sistema pritaikyta ardyti, virškinti maistą fermentais ir jį panaudoti pagal paskirtį - organizmą aprūpinti maisto medžiagomis, oda jokių fermentų neišskiria, nieko nevirškina ir neardo, nieko naudingo neįsisavina, nes maisto medžiagos, reikalingos organizmui įsisavina tik tam tikroje organizmo terpėje, kurioje turi būti tam tikra temperatūra, pH, tam tikras fermentas ir t.t. (pvz. dvylikapirštėje žarnoje suskaidomi tik riebalai, kad juos būtų lengviau virškinti). Kosmetikos produktų sudedamosios dalys patikrintos laboratorijose, yra žinomas jų teigiamas ir neigiamas poveikis odai, vertinamas jų toksiškumas, pH, ir kiti svarbūs veiksniai. Taigi, keletas priežasčių, kodėl odai negalima naudoti maisto produktų:

  • Produkto pH. Labai svarbu palaikyti tinkamą odos pH ir jokiu būdų jo neišbalansuoti. Odos pH yra maždaug 5,0-6,0, o produktų, kuriuos sugalvosite naudoti naminei kaukei pH gali būti nuo 2,0 iki 14,0. Tai reiškia, kad masė, kurią tepsite ant odos, gali skirtis nuo natūralios odos terpės ir ją išbalansuoti. Aišku, odos pH atsikurs maždaug per 14-20h., tačiau jei tai darysite nuolat, odai labai pakenksite. Pvz. citrinų sulčių ir acto pH yra apie 2,0, medaus 3,0-4,0, o sodos apie 8,0. Kas akivaizdu, kad nei vieno produkto iš išvardintų, pH nėra nei 5,0, nei 6,0. 
  • Produkto cheminė sudėtis. Vaisiuose, daržovėse ir kituose maisto produktuose yra daugybė skirtingų medžiagų, vitaminų, rūgščių, mineralų, kitų veikliųjų medžiagų, kurios vienaip ar kitaip gali paveikti odą. Nei vienas vaisius ar daržovė neturi tikslaus kažkokių medžiagų, pvz. rūgščių stiprumo. Vienoje citrinoje rūgšties stiprumas gali skirtis nuo kitos citrinos rūgšties stiprumo. Todėl dėdami maisto produktus ant veido labai rizikuojate sukelti tam tikras reakcijas, suardyti odos barjerą ar odą netgi nudeginti. Dažnai viso to net nematyti, nes veikliosios medžiagos įsiskverbia į gilesnius odos sluoksnius ir reakcija tiesiog nematoma, tačiau jei tai darysite nuolat, iššauksite odos problemas, kurių iki tol neturėjote. 
  • Tyrimų trūkumas. Kosmetikos pramonė labai griežtai reguliuojama. Visos produktų dalys ištiriamos ir atsakingai įvertinamos. Pavojingų medžiagų naudoti neleidžiama, toksiškų medžiagų kiekiai griežtai ribojami ir nuolat tiriami. Parduodami kosmetikos produktai turi atitikti griežtus reikalavimus, technines savybes, atliekami visi privalomi testai. Juolab, visada yra pateikiama produkto sudėtis, kurią kiekvienas gali išsitirti ir įvertinti pagal savo poreikius. Taigi kvailiojimai su maisto produktais, namų gamybos kremais arba kaukėmis su aliejumi, kurį verčiau piltumėte į salotas, neturi jokio mokslinio pagrindo. 

Esu linkusi tikėti rimtais moksliniais tyrimais bei įrodymais, o ne kažkieno iš piršto laužta nuomone. Taigi, to palinkėsiu ir jums.

Šį kartą griežtai

G.

Komentarų nėra

Atsakykite







Naujausi įrašai

  • AHA kosmetinės rūgštys ir apie jas sklandantys mitai
    2019-05-01
  • Naminė ,,kosmetika" iš maisto produktų - naudoti ar atsisakyti?
    2018-08-15
  • Straipsnių ciklas: Odos priežiūra pagal odos tipus - mišri oda
    2018-06-15
  • Straipsnių ciklas: Odos priežiūra pagal odos tipus - riebi oda
    2018-06-10
  • Straipsnių ciklas: Odos priežiūra pagal odos tipus - sausa oda
    2018-06-03
  • Saulės spinduliai: kaip tinkamai nuo jų apsisaugoti
    2018-05-18

Apie

Sveikos, moterys, merginos, vyrai ir vaikinai. Aš esu kosmetologė G., o tai yra blog'as apie tinkamą odos priežiūrą kiekvienam.

Kodėl pradėjau jį rašyti? Todėl, kad vis dažniau susiduriu su neprižiūrima oda, arba tiesiog, nežinojimu kaip ja rūpintis. 

Taigi, čia rasite viską, ko gali prireikti, kad jūsų oda būtų graži ir sveika :) 

Sukurta su „Mozello“ - lengviausia svetainių kūrimo priemone.

Susikurkite interneto svetainę arba internetinę parduotuvę su „Mozello“.

Greitai, lengvai, be programavimo.

Pranešti apie piktnaudžiavimą Sužinoti daugiau