Pereiti prie pagrindinio turinio
Odos paslaptys
  • Tinklaraštis
  • Apie

Straipsnių ciklas: Odos priežiūra pagal odos tipus - mišri oda

2018 m. birž. 15 d. 20:55, Komentarų nėra
Šį kartą aptarsiu dažniausiai pasitaikantį odos tipą - mišrią odą. Nepykit, mielieji, bet jums pasisekė mažiausiai. Straipsnio eigoje suprasite kodėl. Jei neskaitėte viso šio straipsnių ciklo apie sausą ir riebią odą, tuomet siūlau paskaityti, nes visa tai jums pravers.

Taigi, kaip suprasti, kad oda mišri? Dažniausias pasitaikantis variantas, kad T zona (kakta, nosis, smakras) riebi, o U zona (kaktos šonai, smilkiniai, skruostai, pasmakrė) sausa, kadangi T zonoje aktyviau vyksta riebalinių liaukų veikla. Žinoma pasitaiko ir atvirkščiai, kada T zona sausa, o U zona riebi, spuoguota ir užsikimšusiomis poromis. Variantų gali būti pačių įvairiausių. Dažniausiai odos tipas priklauso nuo genų, tačiau neretai naudodami netinkamas priemones pasibloginam ir keičiam situaciją patys to nesuprasdami. Kad taip nenutiktų, labai svarbu skirtingo odos tipo zonai naudoti tinkamą priemonę. Tikiuosi suprantate, kad pavyzdžiui riebios odos zonai sausos odos priemonė netinka :) Štai čia mišrios odos savininkai daro didžiausią klaidą - vieną priemonę naudoja visam veidui. Taigi, norint turėti gražią, sveiką ir švarią odą turėtumėte VENGTI:

- Kaip ir prižiūrint sausą/riebią odą taip ir mišrią reikia vengti priemonių, kuriose yra erzinančių sudedamųjų dalių: alkoholio, kvapiklių. Šios medžiagos skatina riebalų gamybą, o sausą odą dar labiau išsausina. Taip pat vengti muilo. Jis turi savybių kimšti poras ir sausinti odą.

- Prausikliai su grūdeliais. Tai yra vienas didelis blogis visų tipų odai. Sausai, nes ardo drėgmės balansą, apsauginį paviršių. Riebiai, nes taip pat ardo apsauginį paviršių, uždegimą ir bakterijas išnešioja po visą odos paviršių. Taip pat nenaudokite aštrių kempinėlių - jos veikia taip pat kaip grūdeliai.

- Reikėtų vengti dezinfekuojamųjų priemonių. Taip, jos dezinfekuoja, bet kartu, sausina ir erzina odą, kas pridaro dar daugiau bėdos. Tai: alkoholis, kamparas, visi antiseptikai iš vaistinių, eukaliptai, pankoliai, kadagiai, levandos, citrinos, citrinžolės, mėtos, mentolis, pipirmėtės, šalavijai, čiobreliai.

- Venkite temperatūrų skirtumo. Tiek vandens tiek oro atžvilgiu. Veidą prauskite šiltų/drungnu vandeniu. Venkite kondicionuojamų ar šildytuvais šildomų patalpų. Tai išbalansuoja odos drėgmės pusiausvyrą.

- Patys nespaudykite spuogelių ar užsikimšusių porų! Šį darbą palikite specialistui, kuris tai atliks tvarkingai ir švariai panaudodamas visas reikalingas priemones, kad oda neužsikrėstų.

- Nesidarykite savadarbių kaukių iš maisto produktų. Oda tai ne skrandis, ji neturi virškinimo fermentų, o ir vaisių rūgštis, kurios koncentracijos tikrai nematuojate, gali dar labiau pabloginti situaciją. Apie tai tikrai paruošiu atskirą temą.

- Nenaudokite riebių, natūralių aliejų riebioms odos vietoms prižiūrėti. Riebi oda ir taip riebalo turi per daug, tai kam jai dar papildomas? 

Taip pat siūlau nepamiršti, kad kremas, kuris skirtas visiem odos tipas iš tikrųjų neskirtas jokiam odos tipui. Prisiminkite patarlę ,,skūpus moka du kartus". Mišrios odos turėtojams veido priežiūra atsieina brangiau, nes reikia skirtingų kremų, bet geriau investuoti į tai, negu vėliau investuoti daug daugiau į odos gydymą nuo netinkamų priemonių padarytos žalos. Taigi, tęsiant temą noriu priminti kaip mišria oda reikėtų RŪPINTIS:

+ Taisyklė kurią kartoju, kartojau ir kartosiu 100-ąjį kartą, kuri galioja visiems odos tipams be išimties tai odos saugojimas nuo saulės. Jei kyla klausimų kodėl, labai rekomenduoju paskaityti patį pirmąjį mano straipsnį. 

+ Ryte ir vakare valyti veidą nuplaunamais prausikliais (ne miceliniu vandeniu). Bent porą kartų savaitėje galite nusiprausti rūgštiniu prausikliu. Rūgšties stiprumą prašykite, kad parekomenduotų specialistas pagal jūsų odos būklę. 

+ Reguliariai lankykitės pas kosmetologą. Jis geriausiai žinos kokią procedūrą jums atlikti, kad veidas būtų tvarkingas. Apsilankymų dažnumą taip pat aptarkite.

+ Naudokite raminantį, antiseptinį poveikį turinčias priemones: vitaminą C, su ramunėlių, varnalėšų, arbatmedžių, meškauogių, sojų, medaus ekstraktais.

+ Sveikai maitinkitės, venkite greito maisto, gerkite daug vandens, ribokite cukraus kiekį, valgykite daug vaisių ir daržovių.

+ Vartokite maisto papildus, vitaminą A, cinką (mažina uždegimus), vitaminą B3, E.

Nepamirškite perskaityti kitų straipsnių ciklo dalių apie riebią ir sausą odą!

G.


Komentarų nėra

Atsakykite







Naujausi įrašai

  • AHA kosmetinės rūgštys ir apie jas sklandantys mitai
    2019-05-01
  • Naminė ,,kosmetika" iš maisto produktų - naudoti ar atsisakyti?
    2018-08-15
  • Straipsnių ciklas: Odos priežiūra pagal odos tipus - mišri oda
    2018-06-15
  • Straipsnių ciklas: Odos priežiūra pagal odos tipus - riebi oda
    2018-06-10
  • Straipsnių ciklas: Odos priežiūra pagal odos tipus - sausa oda
    2018-06-03
  • Saulės spinduliai: kaip tinkamai nuo jų apsisaugoti
    2018-05-18

Apie

Sveikos, moterys, merginos, vyrai ir vaikinai. Aš esu kosmetologė G., o tai yra blog'as apie tinkamą odos priežiūrą kiekvienam.

Kodėl pradėjau jį rašyti? Todėl, kad vis dažniau susiduriu su neprižiūrima oda, arba tiesiog, nežinojimu kaip ja rūpintis. 

Taigi, čia rasite viską, ko gali prireikti, kad jūsų oda būtų graži ir sveika :) 

Sukurta su „Mozello“ - lengviausia svetainių kūrimo priemone.

Susikurkite interneto svetainę arba internetinę parduotuvę su „Mozello“.

Greitai, lengvai, be programavimo.

Pranešti apie piktnaudžiavimą Sužinoti daugiau